Išmokti naują kalbą gali būti lengviau, nei manote

...

Turbūt dažnas, sugalvojęs išmokti naują kalbą, susiduria su viena problema – pritrūksta motyvacijos tęsti pradėtus mokslus ir tobulinti gautus įgūdžius. Pateiksime keletą naudingų patarimų, kaip neprarasti iš pradžių pagavusio azarto mokytis ir tęsti pradėtus naujos kalbos mokslus bei džiaugtis gautais rezultatais.

Pradėkite nuo mažų siekių

Pradėję lankyti mėgstamos kalbos kursus nusistatykite sau konkretų tikslą. Pavyzdžiui, nuspręskite per pirmąją kursų savaitę išmokti daugiau nei dvidešimt naujos kalbos žodžių ir to nuosekliai siekite. Stenkitės patys išsiversti kuo daugiau užduočių ar juose esančių tekstų, galbūt veskitės nedidelius nuosavus kiekvienos pamokos žodynėlius, atsispausdinkite skirtingų paveikslėlių ir po jais pasirašykite vertimą į tą kalbą, kurią mokotės. Atraskite sau patogiausią ir priimtiniausią būdą. Svarbiausia, kad laikytis nusistatyto plano, savo pirminiam tikslui pasiekti, jums būtų nesudėtinga ir neapsunkintų paties naujos kalbos mokymosi proceso. Maži siekiai - tai kelias didžiojo tikslo link 😊

Mokymasis ir pramogos viename

Bet kuri kalba, tai – vartai į dar nepažintą pasaulį, todėl drąsiai domėkitės ir semkitės naujų potyrių pasitelkdami į pagalbą jums mėgstamiausius kalbos sklaidos šaltinius – muziką, filmus ir knygas originalo kalba. Nebijokite iš pradžių daug ko nesuprasti – tai visiškai natūrali mokymosi proceso dalis, tačiau nepraradus užsispyrimo patys nustebsite, kaip greitai išnyksta riba tarp ,,savos“ ir ,,svetimos“ kalbos.

Daugiau kalbų – daugiau draugų!

Vienas patikimiausių ir veiksmingiausių būdų išmokti naują kalbą – bendrauti su gimtakalbiais. Drąsiai naudokitės galimybe pabendrauti su tos kalbos, kurią mokotės gimtakalbiais. Stebėkite jų kalbos manierą, bendravimo kultūrą, požiūrį į pašnekovą. Tokiu būdu išmoksite kalbos natūralumo, įvairumo ir ilgainiui galėsite lygiavertiškai bendrauti jums iki tol nauja kalba.

Džiaukitės net ir mažiausia pažanga

Net jei mokytis naujos kalbos jūs pradėjote ne savo noru (tarkime, to reikalavo darbovietė) arba tiesiog jaučiate, kad naują kalbą mokytis sekasi sunkiau nei manėte, nenusiminkite ir per anksti nepasiduokite! Neabejotinai atrasite kuo pasidžiaugti, pavyzdžiui, puikiai pasiruošėte testui, savarankiškai atlikote papildomą užduotį arba tiesiog iškėlėte naujų klausimų tema, kurią mokėtės ir tai – puiku! Pasidžiaukite ir apdovanokite save gardžios kavos puodeliu, papildoma pertraukėle ar skaniu desertu po sunkios darbo dienos – jūs to nusipelnėte!

Nesvarbu, jei dar tik ruošiatės pradėti naujus kalbos kursus ar jau keletą kartų metėte, svarbu, kad kaskart, praradę motyvaciją toliau mokytis, prisimintumėte – didžiausią naudą kalbos kursai atneš tik jums patiems, nes investuodami savo laiką ir lėšas mokslams jūs kartu investuojate į tolimesnį bendravimą su bendraminčiais, galbūt net nuosavo verslo plėtrą ar įsitvirtinimą tarptautinėje rinkoje. Todėl būkite drąsūs, ryžtingi ir jums pavyks!